Kapalı Taş Ameliyatı


2 Yaşındaki Çocuğa Kapalı Taş Ameliyatı Yapıldı.

Geçtiğimiz hafta sonu Çankırı Özel Karatekin Hastane'sinde 2 yaşındaki çocuğa taş ameliyatı yapıldı.

Yaklaşık 1 haftadır ateş ve idrar yapamama şikayetleri ile değişik merkezlerde tedavi edilmeye çalışılan Enes Çağlar isimli bebek son olarak Çankırı Özel Karatekin Hastanesi çocuk bölümüne başvurdu.

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Adnan Karabent tarafından yapılan tetkikleri sonucunda taşı olduğu tespit edilen bebek Üroloji kliniğine sevk edildi.

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Uzmanı Op.Dr.Cem DİLMEN tarafından acilen ameliyata alınan bebek 40 dakikalık bir ameliyatla sağlığına kavuşarak ertesi gün taburcu oldu.

Üroloji Uzmanı Op. Dr. Cem Dilmen; Hastanın 1 haftadır tam olarak idrar yapamadığını, daha fazla beklenmesi halinde böbreklerin fonksiyon kaybına uğrayabileceğini belirtti.

Pediatrik Üreterorenoskop adı verilen cihaz ile bu ameliyatın kapalı bir şekilde yapıldığını ifade eden DİLMEN, “Bu cihaz çoğu hastanede yoktur genellikle üniversite hastanelerinde bulunmaktadır.

Bu cihazla kapalı bir şekilde hiç kesme delme olmadan hastayı ameliyatını yaptık ve hastamız taşlarından tamamen temizlendi.

Bu ameliyatları Çankırı'da yapabiliyor olmanın sevinci ve gururunu yaşıyorum hastamıza acil şifaler diliyorum”şeklinde konuştu.

Op.Dr. Cem DİLMEN
Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Üroloji Uzmanı

Op.Dr. Cem DİLMEN

Doktorunuza yazın..