Adı Soyadı : İLHAN ARSLANPENÇE

Branşı : Kadın Hastalıkları ve Doğum

Doğum Yeri : Kütahya

Tıp Fakültesi : Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi

İhtisas : SSK Ankara Doğumevi ve Kadın Hastalıkları Eğitim Hastanesi

Ankara Etlik Doğum Evi Ve Kadın Hastalıkları Eğitim Hastanesi

Eskişehir Hava Hastanesi

Ankara Özel Sevgi Hastanesi

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi

Jinekolojik Endoskopi Derneği (JED)

Türk Jinekoloji Ve Obstetrik derneği (TJOD)

Perinatoloji Derneği

TSRM Üreme Sağlığı Ve İnfertilite Derneği

Türk Tabipler Derneği

Kadın Hastalıkları ve doğum polikliniklerimizde, gebelik takibi, riskli gebelerin tanı ve takibi, normal (vajinal) doğum, sezeryan, adet düzensizlikleri, hormon bozuklukları ve tüylenmenin (hirshutismus) tanı ve tedavisi, myom (myoma uteri), kist (over kistleri vb.), rahim ve mesane sarkması (prolapsus uteri, sistosel, rektosel), endometriozis, idrar kaçırma (stres üriner incontinans) vb. hastalıkların tanı ve tedavisi, açık ve kapalı (laparoskopik) cerrahi, rahim ağzı yaralarının (servikai erozyon) koter (yakma) , crioterapi (dondurma) ve radyofrekans yöntemi ile tedavisi, spiral (rahim içi araç) çıkarılması, tüplerin bağlanması, kapalı laparoskopik tubal ligasyon, kısırlıkta tüplerin araştırılması, çocuk tedavisi (KOH: Kontrolü overian hiperstimülasyon), aşılama (artifisiel inseminasyon), uygun hastalara laparaskopik myomektomi, ikili ve üçlü test, kişiye özel menapoz tedavisi gibi işlemler teknolojinin sağlamış olduğu en üst düzey imkanlarla başarı ile yapılmaktadır.

Perinatoloji (Gebelik ve riskli gebelik,prenatol tanı) ve Amniosentez

Jinekoloji; özellikle myom cerrahisi (Açık,kapalı cerrahi myomektomi,histerektomi)

İnfertilite(Kısırlık)

Endoskopik (Laparoskopik kapalı cerrahi)

Menapoz

Polistik over hastalığı

Hirhutismus (Vücutta tüylenme)

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi

Doktorunuza yazın..

TESTIS TUMOR OPERATION THAT IS RECORDED AS THE SECOND BIG OPERATION IN THE WORLD UROLOGY LITERATURE

Op.Dr. H.İlhan ARSLANPENÇE H.İlhan ARSLANPENÇE Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

7,5 YILLIK ÖZLEM MUTLU SONLA SONUÇLANDI.

7,5 yıllık evli ZAHRAA AYAD HAME AL-SAMMARRAIE isimli, İsveç vatandaşı olan hastamız, İsveç'te ve eşinin çalıştığı yer olan İngiltere'de doğum yapmasının daha avantajlı olmasına rağmen güven ve ilgi nedeniyle doğumunu Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde gerçekleştirmeye karar verdi.
Uzun yıllardan sonra ilk kez gebe kalan ve tüm riskli gebelik takibi Çankırı Özel Karatekin Hastanesi tarafından yapılan Al-Sammarraie sağlıklı bir kız bebek dünyaya getirdi.
Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op.Dr. H.İlhan ARSLANPENÇE şunları söyledi:
'' Hastamız ilk günlerden itibaren riskli ve oldukça kaygılı bir süreçten geçti.
Gerek hastane ve donanım, gerek hekim bazında İsveç’te ve eşinin çalıştığı Londra'da doğum yapma imkânı olmasına rağmen bizleri tercih etmesinin ve sağlıkla dünyaya gelen kızı Maryam'ı kucaklarına verebilmenin mutluluğunu birlikte yaşadık ” dedi.

TESTIS TUMOR OPERATION THAT IS RECORDED AS THE SECOND BIG OPERATION IN THE WORLD UROLOGY LITERATURE

Op.Dr. H.İlhan ARSLANPENÇE H.İlhan ARSLANPENÇE Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı

15 Temmuz İstiklal Tüneli, şehirleri de gönülleri de birleştirdi.

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi sürekli ilerleme ve hizmetlerini genişletme odaklı çalışmalarını sürdürmeye devam etti.
Alınan bilgiye göre Kastamonu’da ikamet etmekte olan Nurşen E. İsimli hasta aşırı kanama ve kansızlık şikâyeti ile bundan önce gittiği sağlık kuruluşlarında açık ameliyat ve rahim alınması önerileri aldığını ifade ettiği öğrenildi. Uzun araştırmalar sonucu Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. H. İlhan ARSLANPENÇE’ye başvuran Nurşen E. için yapılan tetkiklerin neticesinde rahim içerisinde yaklaşık 3x4 cm büyüklüğünde “Submüköz Myom” hastalığı olduğu tespit edildi. Op. Dr. H. İlhan ARSLANPENÇE de hastanın ameliyat olması gerektiğine karar verdi. Fakat açık ameliyat yerine kesi olmadan yapılan yöntem olan “Operatif Histereskopi” yöntemi ile kapalı ameliyat yapılarak hasta eski sağlığına kavuştu ve ertesi gün taburcu edildi.
Hasta ve hasta yakınının beyanına göre; Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nin gerek tıbbi gerekse hasta ile iletişim kalitesinden ziyadesi ile memnun kaldığını, bunun dışında 15 Temmuz Şehitler Tüneli’nin Ilgaz Dağı’nı aşmak için kaybedilen zamanı ortadan kaldırdığını, bu durumun da kendileri için ve Çankırı Özel Karatekin Hastanesi’nde muayene olmak isteyen tüm Kastamonulular için büyük avantaj sağladığını belirtti. Konu ile ilgili görüşlerini aldığımız Çankırı Özel Karatekin Hastanesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Sayın ilhan ARSLANPENÇE şunları söyledi; “Rahim içindeki polip, myom gibi ağrı ve aşırı kanamaya yol açan durumlarda, işleme uygun hastalarda hastanemizdeki ileri teknoloji plazmakinetik histeroskopi yöntemiyle ameliyathanede ağrısız ve çabuk şekilde işlemi yapmak ve hastayı en kısa sürede taburcu etmek mümkün olmaktadır. İletişim ve ulaşımın kolaylaşmasıyla hastalar civar illerden ve yurtdışından araştırma yapıp doktorunu ve hastanesini seçebilmektedir. Hastamızda olduğu gibi anemi nedeniyle sürekli kan ilaçları kullanan veya kan nakli yapılması gereken hastalara çare olabilmekten dolayı çok mutluyuz .”