İç Hastalıkları..


TEŞHİS VE TEDAVİSİ YAPILAN HASTALIKLAR

Hipertansiyon,

Şeker hastalığı,

Kan yağları yüksekliği,

Tirod hastalıkları,

Sindirim sistemi hastalıkları,

Karaciğer hastalıkları,

Böbrek hastalıkları, Dolaşım sistemi hastalıkları,

Şişmanlık (obezite),

Romatoloji hastalıkları

başta olmak üzere her türlü erişkin hastalığı

 

BRANŞ HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Diyabet Eğitim ve İzlem Polikliniği:

Kişi diyabetten değil, kontrolsüz kan şekeri sonucu oluşan etki ve hasar sebebiyle hayatını kaybediyor ya da kişinin yaşam kalitesi azalarak başkalarının bakımına bağımlı hale geliyor.

Polikliniğin kuruluş amacı erken teşhis, farkındalık oluşturmak ve diyabetlinin hastalığını yönetimine destek olmak.

Bölümde görevli sertifikalı ve deneyimli diyabet hemşiremiz, hastalığın durumuna ve seyrine göre bakım planları oluşturmaktadır.

Hastalar hastaneye geldiklerinde veya dışarıdan telefonla, hemşiremize kolaylıkla ulaşmakta, danışabilmekte, şekerinin seyri ve uygulama dozları hakkındaki tereddütlerini giderebilmekteler.

Diyabetli bireylerin iç hastalıkları ve ilgili diğer uzmanlık branşlarındaki takip ve tedavileri birlikte ele alınabilmekte, böylelikle tedaviden en fazla fayda sağlanmaktadır.

Diyetisyenin doğru beslenme ve gerekiyorsa zayıflama, fizyoterapistin hareketli yaşam, eczacının ise akılcı ilaç kullanımı konusundaki öneri ve uygulamaları ile uzmanlık branşlarımızın takip ve tedavileri desteklenmektedir.

Bu çalışmaları ile hastanemiz Nisan.2013'te Türkiye genelinde yapılan Diyabet Dernekleri değerlendirmesi sonucu “Diyabet Bakım Dostu Hastane” ödülüne layık görülen iki hastaneden biridir.

Böbrek Hastalıkları:

İç hastalıkları uzmanımız aynı zamanda diyaliz sorumlu uzman eğitimine de sahiptir.

Kişilerin böbrek sağlığı ile ilgili sorunları, bu klinik deneyim ışığında değerlendirilmekte, böbreği etkileyen veya böbrek fonksiyonlarından kaynaklanan sağlık sorunlarının takip ve tedavileri Hastanemizde gerçekleştirilmektedir.

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi

Doktorunuza yazın..