Ortopedi..


TEŞHİS VE TEDAVİSİ YAPILAN HASTALIKLAR

TRAVMA

Vücut travmaları sonucu oluşan kırık, çıkık ve yumuşak doku zedelenmeleri ciddi sakatlıklara neden olabilir.

Bu durumların erken tanı ve tedavisi bu olumsuz sonuçların oluşmasını engeller.

Travma sonrası gelişen basit veya ciddi yaralanmalar Hastanemizde tedavi edilebilmektedir.

ARTROSKOPİ

Artroskopi eklemlerin küçük bir kamera yardımı ile incelendiği ve küçük giriş delikleri yardımı ile gerekli tedavilerin yapılabildiği minimal invaziv bir tekniktir.

Kalça, diz, omuz, el ve ayak bileği gibi birçok eklem hastalığı artroskopik cerrahi ile düzeltilebilmektedir.

Menisküs yırtığı, bağ kopmaları, kıkırdak problemleri gibi yaralanmalar ile artrit ve tendon kopmaları gibi dejeneratif hastalıklar bu yöntem ile Hastanemizde tedavi edilmektedir.

ARTROPLASTİ

Dejeneratif eklemlerin protezler ile değiştirilmesi zorunlu hale gelebilir. İdeal koşullarda düzenlenmiş operasyon salonları ve cerrahi sonrası bakım hizmetleri ile her türlü eklem protez operasyonları ile Kliniğimizde gerçekleştirilmektedir.

 

BRANŞ HİZMETLERİMİZDEN BAZILARI

Bebeklerde Kalça Ultrasonografisi

Kalça çıkıklarının erken tanısı başarılı bir tedavi için çok önemlidir. Görüntüleme Ünitemizde her yıl yüzlerce kalça ultrasonografisi yapılarak birçok çocuğun tedavisi zamanında gerçekleştirilebilmektedir. Bebeğinizi kalça çıkığı yönünden kontrol ettirmeyi unutmayınız. Tarama için en iyi zaman bebeğin 1 – 3 aylık dönemidir.

PRP TERAPİ (Trombositten Zengin Plazma Tedavisi)

Bu yöntem hekim tarafından diz ağrılarında (Menisküs, kireçlenme, kıkırdak hasarı), Kas ve tendon hasarında (medial ve lateral epikondilit) kullanılabilmektedir.

 

Çankırı Özel Karatekin Hastanesi

Doktorunuza yazın..