E-Bülten // NİSAN-2017..


e-Bulten-2017-Nisan
DOĞUM KLİNİĞİMİZ YOĞUN BİR YILI GERİDE BIRAKTI.

2016 Yılında 1008 bebeğimiz gözlerini Hastanemizde dünyaya açtı. Üç Kadın Hastalıkları Doğum Uzmanı, iki Çocuk Uzmanı, yenidoğan hizmetleri ve tüm branşlarda deneyimli ekibimizle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.

Anne adaylarımızın düzenli kontrole gelmesini, hamilelik okulumuza katılmasını ve normal doğumu teşvik eden yaklaşımları benimseyerek hekimlerimizin bu yöndeki özel uygulamalarından faydalanmasını bekliyoruz.

e-Bulten-2017-Nisan
KARATEKİN HASTANESİ ARTIK CEBİNİZDE…

İnternet sitemizin yeni ve cep telefonlarına da uyumlu 2017 versiyonu yayında.

Kolay erişimiyle, zengin içeriği, video ve görselleriyle, e - randevu ve benzeri online işlemleriyle, sitede dolaşırken sorularınızı yöneltebileceğiniz mesaj kısımlarıyla sağlık ihtiyaçlarınızda size daha yakınız, daha fazla yardımcı olmayı umuyoruz.

e-Bulten-2017-Nisan
OZONTERAPİ ÜNİTEMİZ HİZMETE GİRDİ.

Dünyanın değişik ülkelerinde uzun yıllardır tıpta kullanılan ozon uygulamasının ülkemiz tıp camiasında yeni bir konu olarak eğitim, sertifikalandırma süreci devam ederken, Hastanemiz bu konuda öncü bir rol oynayarak ilimize ve bölgemize bu hizmeti kazandırdı.

Birçok hastalık, ihtiyaç olan doku ve organlara yeniden yeterli oksijen sağlanmasıyla önlenebilir veya iyileştirilebilir.

Diyabetten yara ve yanık tedavisine, bağırsak rahatsızlıklarından virüs hastalıklarına, bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinden dolaşım sistemi hastalıklarına ve daha pek çok hastalığa tamamlayıcı tedavi olarak ozon fayda sağlamaktadır.

Sadece hasta bireyler mi? Hayır. Kentleşme, modern hayat tarzı ve alışkanlılarımızdan kaynaklı olarak vücudumuzu “kirleten” havamızdaki, su ve yiyeceklerimizdeki etkenler düşünüldüğünde dokularımızda yeterli oksijenlenmeyi sağlamak için sağlıklı bireyler de (kanser ve pek çok hastalığa) koruyucu nitelikte ve tamamen doğal olan bu destekten faydalanabilirler.

Detaylı bilgiyi internet sayfamızdan edinebilirsiniz.

e-Bulten-2017-Nisan
AKUPUNKTUR ÜNİTEMİZ HİZMETE GİRDİ.

Akupunkturun en eski kullanımı Çin’dedir, son 200 yılda ise tüm dünyaya hızla yayılmaya başlamıştır.

Sağlık, ruh ve bedenin, Yin ve Yang arasındaki denge halidir.

Akupunktur noktalarının sayısı 400 civarında olup bu noktalar, vücudun her tarafını kaplayan ve her biri bir iç organı temsil eden 14 kanal üzerinde yer alır.

Yaşam enerjisi olan Qi (Çi) , bu kanallarda dolaşır.

Çin tıbbında tedavi, hasta kişide bozulmuş olan Yin-Yang dengesi uygun akupunktur noktaları iğnelenerek yeniden sağlanır.

Akupunktur tedavisinde hastaya dışardan hiçbir ilaç vb. madde verilmez.

Daha detaylı bilgiyi internet sayfamızdan edinebilirsiniz.

e-Bulten-2017-Nisan
GENEL CERRAHİ UZMANIMIZ
GÖREVE BAŞLADI.

Branşında ikinci uzman olarak yeni göreve başlayan Genel Cerrahi Uzmanımız Op. Dr. Muhammed Şaban YILMAZ hasta kabulüne devam etmektedir.

Branşın acil ve ameliyat hizmetleri, ayaktan ve yatan hasta hizmetleri ile endoskopi hizmetleri güler yüzlü hizmet anlayışıyla sunulmaya devam etmektedir.

e-Bulten-2017-Nisan
HASTANEMİZDE ESTETİK AMAÇLI
YENİ AMELİYATLAR YAPILMAYA BAŞLANDI.

Kuruluşundan bu yana Hastanemizde görev yapan, halkımızın yakından tanıdığı deneyimli KBB Uzmanımız Dr. Asude BIÇAKCI, bugüne değin estetik ve fonksiyonel burun cerrahisinde pek çok başarılı vaka gerçekleştirdi.

Estetik cerrahi çeşitliliğini artıran bölümümüzde bundan böyle Göz Kapağı Estetik Cerrahisi (Blefaroplasti), Kaş Kaldırma Estetiği, Kulak Estetiği (kepçe kulak) Ameliyatı, Yüz Germe Ameliyatı yapılmaya başlanmıştır.